VESCON Group

vescon_logo_claim_engl_rz

VESCON Group

VESCON GmbH bol založený v roku 1993 pod vedením Dietmara Haubenhofera v Mannheime. Z kancelárie špecializovanej na elektrotechnické kreslenie sa rýchlo stal poskytovateľ inžinierskych služieb so zameraním na projektovú činnosť priemyselných a technických zariadení.

Základom pre tento úspešný rozvoj bolo v rokoch 1996-2008 založenie firiem VESCON Systemtechnik GmbH v Gleisdorfe pod vedením Heimo Reichera, VESCON Systems AG vo Frankenthali pod vedením Stefana Ruthmanna, VESCON Automotive GmbH v Reiskirchene pod vedením Detlefa Brenda a PrintoLUX GmbH vo Frankenthali pod vedením Hermanna Oberhollenzera.

V roku 2009 sa rozsah služieb skupiny spoločností VESCON rozšíril prostredníctvom akvizície so spoločnosťou K-ROB Industrie-Roboter-Programmierung GmbH pod vedením Moniky Lang. V roku 2011 sa kompetencie skupiny rozšírili vďaka akvizícii so spoločnosťou VESCON Gesellschaft für Automatisierungstechnologie GmbH v Mníchove.

Vďaka akvizícii VESCON GmbH boli do skupiny integrované aj jej dcérske spoločnosti AMIS Elektroanlagen GmbH v Mníchove pod vedením Torstena Rolla a ATEC automatizačná technika s.r.o. v Bratislave pod vedením Martina Kolesára.

 

Viac informácii o skupine  spoločností VESCON Group: